ورم بینی گوشتی

ورم بینی گوشتی

معمولا اکثر افرادی که عمل بینی انجام می دهند خصوصا افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند نگران ورم بینی خود می باشند وهمواره با این پرسش مواجه اند که راهکار های سریع کاهش ورم بینی گوشتی بعد از عمل چیست! همان طور که میدانید بینی گوشتی دارای پوست ضخیمی می باشد و به دلیل این پوست ضخیم معمولا ورم بینی گوشتی بیشتر از استخوانی می باشد.

بعد از جراحی بینی معمولا ورم بینی گوشتی بیش از مواقع دیگر می باشد و به مرور و گذشت چند روز بعد از عمل این ورم کاهش می یابد. در پایان هفته  بیماران معمولا بعد از عمل بینی نگران می باشند که آیا این ورم از بین خواهد رفت و یا باقی خواهد ماند.

دکتر شیرزادگان همواره در تلاش است عمل بینی بیماران خود را به گونه ای انجام دهد تا ورم بینی به سرعت بعد از عمل کاهش یابد و بیماران به توانند هرچه سریعتر شکل بینی خود را مشاهده کنند.

در پایان هفته دوم ورم بینی به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و این اتفاق خوشایندی برای فردی می باشد که جراحی بینی انجام داده است . با این حال در این مرحله هنوز بینی کمی تورم دارد و بعد از ماکزیمم ۳ ماه این ورم به طور کامل از بین خواهد رفت. درمیان ورم بینی گوشتی ممکن است حدود ۱ سال طول بکشد و بیماران معمولا در این مدت نگرانی بسیاری دارند که این ورم از بین نرود.

بهتر است در جراحی بینی گوشتی به توصیه های جراح خود به دقت عمل کنید تا بتوانید جراحی موفقی را تجربه کنید و از چهره خود لذت ببرید. نگرانی بیش از حد برای شما استرس زا می باشد پس بهتری است با دید مثبتی به ورم بینی گوشتی خود نگاه کنید و با مراقبت های لازم بهبودی مناسبی بعد از عمل داشته باشید.

تصویر زیر نمونه از عمل بینی گوشتی دکتر شیرزادگان یک هفته بعد از عمل می باشد. همان طور که در تصویر می بینید با اینکه یک هفته از عمل گذشته است کبودی در اطراف صورت دیده نمی شود . و ورم بینی گوشتی بیمار نیز بعد از ۲ الی ۳ ماه به طور کامل از بین خواهد رفت. شما می توانید با مراجعه به عمل بینی نمونه کار های بیشتری از ایشان را مشاهده کنید و از مشاوره از طریق تلگرام یا مشاوره حضوری و تلفنی استفاده کنید.

علت ورم بینی گوشتی

علت ورم بینی گوشتی

از آنجایی که پاسخ افراد مختلف نسبت به جراحی بینی می تواند متفاوت باشد، برخی از بیماران تورم بسیار کمی دارند و برخی دیگر تورم بیشتری را تجربه می کنند. علت ورم بینی گوشتی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. روش های استفاده شده در جراحی ،گسترده بودن جراحی، میزان کوچک کردن و فرم دهی به بینی، ضخامت پوست و مراقبت های پس از از عمل همگی در افزایش و یا کاهش ورم بینی تاثیر گذارند .

البته میزان مهارت جراح نیز در این زمینه  از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بسیاری از جراحان با استفاده از تکنیک های مناسب شرایط ایده آلی را برای بیمار فراهم می کنند تا تورم و کبودی به صفر برسد.

علت عمده ورم بینی معمولا به علت تجمع مایع زیر پوست بینی  ، آسیب های وارد به بینی در هنگام جراحی بینی می باشد و تورم پوست می باشد و از آنجایی که در عمل بینی گوشتی بافت پوستی ضخیمی در بینی وجود دارد معمولا ورم بینی گوشتی حدود ۱ سال با بیمار خواهد بود.

نکات لازم برای کاهش ورم بینی گوشتی

راهکار های بسیاری برای کاهش ورم بینی گوشتی وجود دارد که می تواند موجب شود پس از عمل تورم کمتری در بینی خود داشته باشید. مهمترین نکته برای کاهش ورم بینی گوشتی عمل به توصیه های جراح خود می باشد سعی کنید به توصیه های جراح زیبایی خود قبل و بعد از عمل به دقت گوش دهید تا بتوانید ورم بینی گوشتی خود را بعد از عمل به حداقل برسانید.

نکات لازم برای کاهش ورم بینی گوشتی

 

  • سعی کنید از کیسه یخ یا کمپرس سرد برای کاهش تورم ها تا چند روز بعد از عمل استفاده کنید
  • اگر داروی گیاهی یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما قبل از عمل از روش درست مصرف  و یا قطع آن از جراح خود آگاهی لازم را کسب کنید.
  • مراقبت های قبل از عمل را رعایت کنید و به توصیه های جراح خود عمل کنید.
  • بعد از جراحی سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید و از نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی آگاهی کسب کنید.
  • تا چند هفته بعد از عمل بینی سعی کنید از بلند خندیدن ، سرفه های شدید و عطسه شدید خودداری کنید.
  • برای کاهش ورم بینی گوشتی چیز های سنگین حمل نکنید.

دکتر شیرزادگان فوق تخصص جراحی پلاستیک همواره نکات لازم را قبل و بعد از عمل در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید ورم بینی گوشتی خود را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهید.

صبر و بردباری برای مشاهده نتایج عمل بینی گوشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . کاهش ورم بینی گوشتی در بعضی از مواقع ممکن است حدود یک سال طول بکشد . در این مدت سعی کنید به جراح خود اعتماد کنید و به اندازه کافی صبور باشید.


دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*