جراحی شکم

جراحی شکم ابدومینوپلاستی چربی و پوست زائد را بر میدارد و در بسیاری از موارد ، عضلات ضعیف یا جدا شده را بر می دارد و نمایه شکمی صاف تر و سفت تری ایجاد میکند.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی

جراحی شکم ابدومینوپلاستی

جراحی شکم که با نام های تامی تاک ، ابدومینوپلاستی شناخته می شود یکی از روش های مسطح کردن شکم می باشد. این عمل با برداشتن چربی اضافه شکم موجب می شود ظاهر افتاده شکم برطرف شود. جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی نباید با لیپوساکشن شکم اشتباه گرفته شود اگرچه با توجه به شرایط شما و نظر جراح پلاستیک این عمل می تواند با لیپوساکشن ترکیب شود.

در صاف کردن شکم که جراحی شکم ابدومینوپلاستی نام دارد، پوست اضافه و چربی برداشته می شود، و در بسیاری موارد عضلات جدا و ضعیف را ترمیم میکند و نمایه شکمی صاف تر و سفت تری ایجاد میکند.

تصاویر زیر نمونه از از جراحی شکم می باشد که توسط دکتر شیرزادگان انجام شده است .ایشان تمامی شرایط را قبل از عمل بررسی می کنند تا عمل شکم با موفقیت انجام شود.

کاندید مناسب برای جراحی شکم ابدومینوپلاستی

جراحی شکم ابدومینوپلاستی جایگزینی برای کاهش وزن و یا ورزش نیست. اگرچه نتایج صاف کردن شکم دائمی است، اما نوسانات قابل توجه وزن میتواند تا حد زیادی نتایج مثبت را کاهش دهد.

بنابراین بانوانی که قصد بارداری دارند یا افرادی که میخواهند لاغر شوند بهتر است این عمل را به تاخیر بیندازند. ابدومینوپلاستی نمیتواند علائم کش پوستی را اصلاح کند اما اگر این علائم در منطقه پوست زائد قرار داشته باشند تا حد زیادی میتوانند برداشته یا ترمیم شوند.

به طور کلی می توان گفت::

  • اگر وزن میانگین شما ثابت می باشد و دارای نوسان وزن نمی باشید این عمل برای شما مناسب است.
  • اگر بزرگی شکم شما برای شما آزار دهنده است و باعث ایجادمشکلاتی شده است.

جراحی شکم به چه صورت انجام می شود؟

  • گام ۱:بی حسی یا بیهوشی بیمار

به منظور کمک به بیمار ابتدا وی را بیهوش میکنند. انتخاب نوع بیهوشی با توجه به شرایط شما می باشد و به عهده جراح شما می باشد.

  • گام ۲ ایجاد برش بر سطح پوست

ابدومینوپلاستی کامل، نیازمند برش افقی در حوزه های قرار گرفته بین ناف و موی ناحیه شرمگاهی است. درجه اصلاح نیازمند تعیین شکل و طول برش است. در واقع اصلاحات از طریق دوختن این برش حاصل میشوند و چربی زائد و عضلات ، بافت ها و پوست برداشته میشوند.

  • گام ۳: دوختن برش مرحله ۲

پس از انجام جراحی شکم جراح برش های ایجاد شده را بخیه می کند.

جراحی شکم خانم ها ابدومینوپلاستی

جراحی شکم را بانوان عزیز می توانند انجام دهند پس از این جراحی افتادگی شکم برطرف شده و ظاهر مناسبی در شکم ایجاد می شود. بسیاری از بانوان نگران جای برش در جراحی شکم می باشند ، برش در این نوع جراحی بسیار کوچک می باشد، البته تخصص و مهارت جراح نیز در نحوه ایجاد برش از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. با این وجود نگران نباشید اگر جای جراحی در زیر شکم شما باقی ماند پس از جراحی با تکنیک های نوین می توانید آن را از بین ببرید.

جراحی شکم خانم ها ابدومینوپلاستی

جراحی شکم قبل و بعد از بارداری

این جراحی برای افرادی که می خواهند باردار شوند اصلا مناسب نمی باشد چرا که به دلیل افزایش وزن در دوران بارداری و افزایش وزن شکل شکم به حالت اولیه باز می گردد در نتیجه افرادی که قصد بارداری را دارند بهتر است این عمل را به تاخیر بیاندازند. اگر قصد بارداری در آینده نزدیک را ندارید می توانید جراحی شکم را انجام دهید البته اطلاعات لازم را در اختیار جراحتان قرار دهید تا در آینده مشکلی برای بارداری نداشته باشید.

در عوض جراحی شکم بهترین راهکار برای از بین بردن شکم بعد از بارداری است و می تواند موجب ایجاد شکمی صاف و مسطح شود.

جراحی شکم برای آقایان

معمولا آقایان بیشتر از بزرگ بودن شکم خود رنج می برند و بزرگ بودن بیش از حد شکم یکی از مشکلات آقایان می باشد. این جراحی می تواند سایز شکم این دسته از افراد را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد. بهتر است با جراح خود صادق باشید و اگر از بیمار خاصی رنج می برید و یا مشکل خاصی دارید با جراح خود در میان بگذارید.

جراحی شکم برای آقایان

نتایج و بهبودی پس از جراحی شکم

جراحی شکم ابدومینوپلاستی تاثیر باور نکردنی در توازن شکم و پهلو دارد و موجب می شود اعتماد به نفستان افزایش یابد. پس از ۱ الی ۲ هفته نتایج جراحی شکم قابل مشاهده می باشد و شما از همان ابتدا می توانید نتایج این نوع جراحی را مشاهده کنید.

دکتر شیرزادگان پس از جراحی شکم ابدومینوپلاستی مراقبت های لازم را توصیه می کند. بیمار نیز باید داروها و پماد هایی که جراح تجویز کرده است را به موقع مصرف کند تا شرایط بهبودی پس از عمل را به سرعت سپری کند.سه نکته بعد از عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

  • عمل به توصیه های جراح و مصرف به موقع دارو ها ضروری است
  • درد و تورم طبیعی می باشد و از بین خواهد رفت
  • برای مشاهده نتایج جراحی شکم صبور باشید.

جراحی قبلی میتواند نتایج بالقوه ابدومینوپلاستی را محدودکند. خانم هایی که دارای خط سزارین هستند،اغلب جوشگاههای قبلیشان با جوشگاههای جدید یکی میشود.