جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی میتواند شکل، وضعیت یا تناسب گوش را بهبود بخشد. میتواند نقص  مادر زادی ساختار گوش و گوش  آسیب دیده در تصادف را درمان کند .

جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی،یگی از جراحی هایی زیبایی می باشد که با هدف بهبود اندازه ، ایجادتوازن، تناسب و اصلاح شکل گوش ها انجام می شود. این نوع جراحی زیبایی در حفظ اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان بسیار موثر می باشد. چرا که گوش یکی از اجزای سر و صورت می باشد و در زیبایی تاثیر بسزایی دارد.

جراحی گوش میتواند شکل، وضعیت و تناسب گوش را برطرف کند. همچنین می تواند نقص مادرزادی ساختار گوش آسیب دیده در تصادف را درمان کند. جراحی گوش شکلی طبیعی، توازن و تناسب را برای گوش ها ایجاد کند. حتی اصلاح بد شکلی میتواند فواید بسیاری در ظاهر داشته باشد.

در چه زمانی می توانید جراحی گوش انجام دهید؟

اگر شما به طور مادرزادی دارای گوش های بزرگ یا کوچکی هستید
اگر گوش های شما شکل نا مناسبی دارند
اگر گوش های برجسته و بیرون زده ای دارید
اگر شما در اثر حوادث صدمه ای به گوش های شما وارد شده است.

کودکانی که دارای گوش های نا متناسب هستند بهترین کاندید برای جراحی گوش می باشند . تصویر زیر نمونه از از جراحی گوش در کودکان می باشد که پس از جراحی ظاهری زیبایی در چهره اش ایجاد شده است. همان طور که در تصویر سمت راست می بینید بعد از عمل برجستگی گوش از بین رفته است.

زمان جراحی گوش

آیا شما مناسب برای جراحی گوش می باشید؟

اگر شما یک یا چند ویژگی زیر را داشته باشید کاندید مناسبی برای جراحی گوش می باشید.

  • اگر کودک شما به سن ۵ سالگی رسیده باشد و با توجه به تشخیص پزشک مشکلی در گوش خود داشته باشد کاندید مناسبی برای جراحی گوش میباشد.
  • کودکان و بزرگسالانی که دارای گوش های برجسته و بیرون زده  می باشند، کاندید مناسبی برای این عمل می باشند.
  • به طور کلی می توان گفت شخصی مناسب برای این نوع جراحی می باشد که انتظارات واقع بینانه ای از عمل داشته باشد.

تصویر زیر یکی دیگر از جراخی های گوش می باشد که توسط دکتر شیرزادگان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شده است.

در حین عمل جراحی گوش چه اتفاقی رخ می دهد ؟

جراحی گوش مانند سایر جراحی ها می تواند با بیهوشی عمومی با بی حسی موضعی انجام شود ولی نکته ای که وجود دارد این است که در این نوع جراحی جراح معمولا برحسب آناتومی و تغییرات مورد نظر برشی را در سطح پشت گوش ایجاد می کند و اگرشرایط بیمار ایجاب کند جراح برش هایی را  در سطح جلوی گوش ایجاد می کند ولی این نوع برش به صورتی است که پس از جراحی مشخص نباشد. پس ایجاد برش جراح شکل گوش را اصلاح و دفورمیتی های گوش را رفع می کند و پس از آن برش های ایجاد شده را بخیه می کند.

 

جراحی گوش در بزرگسالان

بزرگسالان که دارای گوش های برجسته و یا نامتقارن هستند نیز می توانند جراحی گوش را انجام دهند. دکتر شیرزادگان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تلاش است عمل گوش شما را به نحوی انجام دهد تا مشکلاتی بعد از عمل نداشته باشید.

جراحی گوش بزرگسالان