جراحی سینه

جراحی سینه که اصطلاح علمی آن breast surgery  می باشد یکی از جراحی های زیبایی و یا ترمیمی است که می تواند بارفع نواقص سینه انجام شود. این نوع جراحی تاثیر بسزایی در رفع مشکلات سینه بانوان و آقایان دارد.

جراحی سینه

جراحی سینه یکی از جراحی های محبوب بانوان و آقایان می باشد که می تواند با اهداف گوناگونی انجام شود. این جراحی در میان بانوان بسیار پر طرفدار می باشد بانوانی که سینه های کوچک،افتاده ، بزرگ دارند به راحتی می توانند با استفاده از انوا ع جراحی سینه زیبایی مناسبی را بدست آورند همچنین این جراحی در میان بانوانی که به دلیل سرطان سینه یک یا دو سینه خود را از دست داده اند بسیار رواج دارد و می تواند سینه از دست رفته آن ها را برگرداند.

جراحی سینه نتنها در میان بانوان بلکه در میان آقایان که دارای سینه های بزرگی می باشد رواج دارد که به آن جراحی کوچک کردن سینه مردان یا ژنیکوماستی می نامند. دکتر شیرزادگان به عنوان یکی از بهترین جراحان پلاستیک ایران و تهران مهارت خاصی در انواع جراحی سینه دارد که در این بخش می توانید با انواع جراحی سینه که توسط ایشان انجام می شود آشنا شوید.

کدام عمل جراحی سینه برای من مناسب است؟

عمل های جراحی سینه متفاوت می باشند و شما با توجه به جنسیت و نیازتان ممکن است به یکی از جراحی های سینه نیاز مند باشید. به طور مثال افرادی که دارای سینه های بزرگی می باشند عمل جراحی که در راستای کوچک کردن سینه انجام می شود برای آن ها مناسب است و می تواند با لیفت سینه نیز ترکیب شود .

در عوض افرادی که دارای سینه های کوچک می باشند و یا سینه های آن ها به علت سرطان سینه یا حوادث آسیب دیده است می توانند عمل سینه ای را انجام دهند که نواقص آن ها را رفع کند.

انتخاب جراح برای عمل سینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این عمل حتما می بایست نزد جراح پلاستیک ماهر انجام شود.

کدام عمل جراحی سینه

اثرات جراحی سینه

با توجه به نوع جراحی سینه که روی بیمار انجام می شود، این جراحی تاثیر بسیاری در زیبایی فرد و بالا رفتن اعتماد به نفس فرد دارد. میزان رضایت از جراحی سینه بالا بوده و نتایج بلافاصله بعد از عمل مشخص می شود به طور کلی اثرات جراحی سینه عبارت است از:

  • بزرگ کردن سینه های کوچک
  • کوچک کردن سینه های بزرگ
  • بالا بردن سینه(لیفت)
  • کوچک کردن سینه آقایان
  • و…

جراحی سینه پروتز

پروتز سینه یکی از انواع جراحی سینه می باشد که معمولادر راستای افزایش حجم سینه انجام می شود. این جراحی که به Breast implant معروف است می باشد با قرار پروتز ها در داخل سینه موجب افزایش سایز سینه می شود. اندازه پروتز ها و جنس آن با توجه به نظر جراح و شرایط شما قابل انتخاب می باشد.

جراحی پروتز سینه با ایجاد برش و قرار دادن پروتز در داخل سینه آغاز می شود و پس از عمل و رعایت مراقبت های لازم توسط بیمار به پایان می رسد. بسیاری از افرادی که میخواهند جراحی پروتز سینه انجام دهند نگران جای زخم و بخیه های بعد از عمل می باشد . نکته ای که در این نوع جراحی سینه وجود دارد مهارت جراح می باشد. چرا که نحوه ایجاد برش برای قرار دادن پروتز ها بسیار مهم می باشد تا کمترین جای اسکار بعد از پروتز سینه باقی بماند. دکتر شیرزادگان با ریز بینی خاصی جراحی پروتز سینه را انجام می دهد تا بهترین نتیجه ممکن را برای بیمار داشته باشد.

جراحی سینه پروتز

پروتز ها با برند های مختلفی و توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند که بر اساس نوع پروتز ، کیفیت و مواردی از این قبیل قابل انتخاب می باشند. تصویر زیر نمونه ای از جراحی سینه پروتزی می باشد که با هدف افزایش سایز سینه توسط دکتر شیرزادگان انجام شده است. اگر به تصویر توجه کنید هیچ گونه جای بخیه ای زیر سینه فرد دیده نمی شود .

 

نمونه کار جراحی سینه پروتزی

شما می توانید از مشاوره ویژه مطب دکتر شیرزادگان استفاده کنید و با تماس تلفنی و مراجعه حضوری اطلاعات کافی را در مورد این نوع جراحی سینه کسب کنید.

عمل جراحی سینه لیفت بانوان

جراحی لیفت سینه یکی از محبوب ترین نوع جراحی سینه می باشد چرا که بانوان بر اثر حاملگی، پیری،چاقی و … می توانند افتادگی سینه داشته باشند. جراحی لیفت سینه با برداشتن پوست و چربی زائد موجود در سینه، سینه ها را بالا برده و موجب می شود ظاهری زیبا در سینه شما ایجاد شود. این نوع جراحی می تواند با جراحی بزرگ کردن یا همان پروتز سینه نیز ترکیب شده و نتایج بهتری داشته باشد. پس از جراحی لیفت سینه خطوط برش از بین می برود و شما می توانید از ویژگی جدید ایجاد شده لذت ببرید.

جراحی سینه لیفت بانوان

این نوع جراحی به ماستوپکسی و یا همان جراحی بالا بردن سینه نیز معروف است .تصویر زیر یکی دیگر از نمونه کار های جراحی سینه یا همان لیفتینگ سینه است . سینه ها پس از جراحی سینه به طور شگفت انگیزی بالا آمده است و ظاهری مناسب در سینه فرد ایجاد شده است. تغییرات در این نوع جراحی سینه به حدی بوده است که خوشبختانه میزان رضایت بیمار به صددرصد رسیده است.

جراحی سینه ماستوپکسی

جراحی کوچک کردن سینه

هدف از جراحی کوچک کردن سینه همان طور که از نامش پیداست کاهش سایز سینه می باشد.  این نوع جراحی در بانوانی انجام می شود که سینه های بزرگی دارد که معمولا برای آن ها دردسر ساز است . سینه های بزرگ معمولا موجب ایجاد درد در شانه و کتف و گردن می شود و تحرک و ورزش کردن را برای خانم ها سخت می کند.

در این نوع جراحی زیبایی مانند سایر جراحی ها بیمار باید آزمایشاتی را انجام دهد. دکتر شیرزادگان قبل از عمل جراحی سینه تمام شرایط شما را بررسی می کند تا بتوانید از نتایج پس از عمل خود رضایت کافی را داشته باشید.

جراحی کوچک کردن سینه

این نوع جراحی سینه با بیهوشی بیمار آغاز می شود و پس از ایجاد برش مناسب چربی داخل سینه برداشته می شود. البته یکی دیگر از تکنیک های کوچک کردن سینه لیپوساکشن نیز می باشد. انتخاب روش جراحی چگونگی ایجاد برش در این نوع جراحی سینه بسیار به تشخیص جراح شما بستگی دارد در نتیجه توصیه می شود با تحقیق و آگاهی بالایی جراح خود را انتخاب کنید.  تصویر زیر نمونه ای از جراحی کوچک کردن سینه می باشد که توسط دکتر شیرزادگان انجام شده است. پس از جراحی سینه ها بالا کشیده شده است تا شکل مناسبی در سینه ایجاد شود.

جراحی سینه ریداکشن ماموپلاستی

جراحی سینه ژنیکوماستی آقایان

داشتن سینه های بزرگ یکی از مشکلات آقایان می باشد که ممکن است به دلایل ژنتیکی و عوامل هرمونی ایجاد شود. این نوع شرایط معمولا برای آقایان آزار دهنده می باشد و معمولا باعث خجالت آن ها می شود. خوشبختانه امروزه علم بشری به جایی رسیده که به راحتی با جراحی سینه آقایان این مشکل برطرف می شود.

با برداشتن چربی و پوست اضافی سینه آقایان می توان ظاهر مناسبی در سینه افراد ایجاد کرد و مشکلات بزرگی سینه مردان را بر طرف کرد . این نوع جراحی سینه می تواند با استفاده از تکنیک برش و یا  لیپوساکشن برای برداشتن چربی ها استفاده شود که به میزان بزرگی سینه و شرایط بیمار  بستگی دارد.

جراحی سینه ژنیکوماستی آقایان

درپایان باید به این اشاره کرد که انواع جراحی سینه ، جراحی های حساسی می باشند که نیاز به تخصص کافی دارند در نتیجه سعی کنید برای انجام این نوع جراحی نزد فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید تا مشکلاتی پس از عمل سینه خود نداشته باشید. شما می توانید برای دریافت مشاوره در مورد انواع جراحی سینه با مطب دکتر شیرزادگان تماس بگیرید.