درمافیلر

تزریق فیلر می تواند شما را جوان تر کند و چین و چروک های شما را از بین ببرد.

درما فیلر

تزریق فیلر

فیلرها یا پرکننده ای جلدی به از بین بردن چروک صورتی و حفظ حجم صورت کمک میکنند. با افزایش سن پوست کمی کش می آید، اطراف لب ها و روی پیشانی نیز چروک میشود.  فیلرها برای پر کردن لب ها، افزایش قوام، نرم کردن چین و چروک صورت، و بهبود ظاهر به کار میروند.

پس از تزریق فیلر به سرعت میتوانید فعالیت های روزمره را از سر بگیرید. کمی تورم، کبودی، بی حسی یا سرخی پس از تزریق  فیلر طبیعی است. جراح از کمپرس آب سرد استفاده میکند. اگر جراح از تزریق چربی به عنوان فیلر استفاده کند انگاه دوره بهبودی طولانی تر خواهد شد.

تزریق فیلر

مراحل تزریق فیلر

  • در مرحله اول ارزیابی صورت انجام میشود و شرایx بیمار بررسی میشود.
  • با توجه به نوع فیلر و ناحیه تزریق نقاط استراتیژیکی روی صورت شما به وسیله ماژیک علامت گذاری میشوند.
  • سپس محل تزریق با عامل انتی باکتری پاک میشود.
  • بعد از آن بی حسی تزریق انجام می شود
  •  اگر نتایج رضایت بخش باشد، علامتها نیز پاک میشوند.
  • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس آب یخ استفاده میشود.

مراحل تزریق فیلر

انواع فیلر

انواع مختلفی از فیلر ها در بازار موجود می باشد که دارای نام های مختلفی می باشند. درما فیلر اسید پولی لاکتیک ، فیلر پی ام ام آ، فیلر کلسیم هیدروکسی آپاتیت ،  فیلر پولی الکیمید و… از انواع فیلر ها می باشند که با توجه به شرایط فرد ، ناحیه تزریق و… قابل انتخاب می باشند.

در انتخاب نوع فیلر خود دقت کنید و قبلا از تزریق آگاهی لازم را در مورد تزریق فیلر کسب کنید. سعی کنید برای این درمان از فیلر های با کیفیت استفاده کنید که توسط برند های معتبر ساخته شده اند تا بعد از تزریق مشکلاتی نداشته باشید.

هزینه تزریق فیلر

هزینه تزریق فیلر با توجه به نوع فیلر انتخابی توسط جراح شما و برند و کشور سازنده فیلر تایین می شود. هرچه برند فیلر شما معتبر تر باشد هزینه تزریق فیلر بالا می رود. این هزینه با توجه به میزان تزریق نیز قابل براورد است. سعی کنید برای این نوع تزریق از فیلر های با کیفیت استفاده کنید تا پس از تزریق مشکلاتی نداشته باشید.

 

تزریق چربی به عنوان فیلر یا پر کننده

برخی بیماران به تزریق چربی تمایل دارند، این چربی از بدن بیمار کشیده میشود و سپس تصفیه میشود و به بدن بیمار تزریق میشود.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل مراحل بیشتری دارد. ابتدا محل اهدا کننده چربی تعیین میشود. چربی از این محل ساکشن میشود. این چربی به عنوان گراف میتواند به صورت منتقل شود. لازم به ذکر است که اکثر چربی منتقل شده به صورت باقی می ماند. یک نمونه از تزریق چربی ، مربوط به سینه بانوان می باشد . بسیاری از بانوان از داشتن سینه های کوچک رنج می برند و از طرفی مایل به پروتز سینه نیستند. بزرگ کردن سینه با تزریق چربی این امکان را فراهم کرده است تا اندام بهتری داشته باشند و از نتایج تزریق نیز راضی باشند.

در جلسه مشاوره از اهداف، شرایط پزشکی، حساسیت دارویی، ویتامین های مورد استفاده، درمان های گذشته با پزشکتان صحبت کنید. همچنین وی نیز سلامت کلی شما را بررسی میکند، عکس هایی میگیرد، صورتتان را ارزیابی و امتحان میکند، و ممکن است دارویی تجویز کند.

عوارض تزریق فیلر

اصولا عوارض تزریق فیلر یا پر کننده جلدی بسیار کم است ولی موارد زیر لازم به ذکر می باشند:

  • جوش پوستی شبیه به اکنه، عدم تقارن، تورم، خونریزی از محل تزریق، کبودی، اسیب به پوست، تجمع درما فیلر ها در یک محل، سرخی پوست
  • بافت شیمیایی، طول عمر، درجه نرمی درما فیلر یا پرکننده های جلدی متفاوت است. فیلر های نرم در لب و فیلر های ضخیم تر در گونه استفاده میشوند.

 

عوارض تزریق فیلر