جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی یکی از پیشرفت های علم پزشکی می باشد که می تواند امید بخش بسیاری از افراد باشند که در اثر حوادث، نقص مادرزادی و ... مشکلاتی در اعضای مختلف بدن خود دارند.

جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی برای درمان قسمت های مختلف بدن استفاده می شود و موجب بهبود نقص های مادرزادی، اختلالات رشد و نمو، و یا بهبود ظاهری اندام هایی می شود که به دلیل بیماری ویا حوادث آسیب دیده اند.

انواع جراحی ترمیمی می بایست توسط جراحان پلاستیک انجام شوند تا نتیجه رضایت بخشی برای فرد داشته باشد.

انواع جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی شکاف کام ولب

شکاف کام و لب یکی از نواقص مادرزادی بعضی از کودکان می باشد که با توجه به پیشرفت علم پزشکی به راحتی با جراحی پلاستیک ترمیمی می شود. جراح پلاستیک پس از بررسی شرایط کودک شما این  جراحی ترمیمی را انجام می دهد وپس از جراحی ، دوران بهبودی آغاز می شود.

این جراحی بهتر است در سن 9 الی 18 ماهگی انجام شود .

جراحی ترمیمی شکاف کام ولب

جراحی ترمیمی پروتز سینه

یکی از شگفتی های جراحی پلاستیک و جراحی ترمیمی ، پروتز سینه می باشد. پروتز سینه می تواند امید بخش بانوانی باشد که به دلیل سرطان سینه یک و یا دو سینه خود را از دست داده اند.

معمولا سایز پروتز سینه در افرادی که می خواهند جراحی ترمیمی انجام دهند با توجه به سینه سالم فرد انتخاب می شود . پس از جراحی ترمیمی پروتز سینه اعتماد به نفس فرد افزایش می یابد و می تواند زندگی عادی خود را شروع کند.

جراحی ترمیمی پروتز سینه

 

جراحی ترمیمی اصلاح اسکار

اسکار معمولا آزاردهنده می باشد و به روش های مختلفی توسط جراحان پلاستیک قابل درمان است. روش های مختلفی برای جراحی اسکار وجود دارد که به نوع تشخیص جراح پلاستیک شما بستگی دارد. در بعضی از مواقع از روش های تزریقی فیلر برای بهبود اسکار ها استفاده می شود و در بعضی از مواقع پس از بستن اسکار نیاز به تکنیک های پیشرفته بست پوستی می باشد.