جراحی لیفت بازو

کشیدن یا لیفت بازو یا براکیو پلاستی، نیمه تحتانی بازو را نسبت به نیمه فوقانی متناسب میکند.

کشیدن بازو یا جراحی لیفت بازو نوعی جراحی است؛ که پوست آویزان و شل و ول بازو  و همچنین چربی موجود در ناحیه بازوی بالایی را کم میکند و نیز بافت تحتانی محافظتی را سفت و جمع میکند.

افزایش یا کاهش وزن، پیر شدن، و نیز مشکلات ارثی میتوانند باعث شوند که بازوی فوقانی شکلی آویزان داشته باشد. این مشکل آویزانی بازو با ورزش برطرف نمیشود و به راحتی با جراحی لیفت بازو درمان می شود و ظاهری متناسب و زیبا در بازو شما ایجاد می شود.

چه کسانی کاندید مناسب با جراحی لیفت بازو می باشند؟

  • افرادی که سستی پوست بازو دارند
  • افرادی  که وزن مشخصی دارند و وزن آن های تثبیت شده باشد.
  • شخصی دارای بیمار خاصی  نباشد و از شرایط پزشکی خاصی رنج نبرد(با مشاوره با جراح امکان جراحی لیفت بازو برای بعضی از بیماری ها با توجه به نوع بیماری امکان پذیر است.)
  • شخصی که دارای چشم اندازهای مثبت و غیر وسواسی در این نوع عمل دارد.

مراحل جراحی لیفت یا کشیدن بازو

  • گام یک: بیهوشی و بی حسی

بیهوشی یا بی حسی،  دو نوع بی هوشی هستند که جراح بهترین و مناسب ترین را به شما توصیه میکند.

  • گام دو: ایجاد برش در سطح پوست

الگو و طول برش در جراحی لیفت یا کشیدن بازو به میزان پوست زائدی بستگی دارد که باید برداشته میشود. برش ها درون بازو یا پشت بازو قرار میگیرند و ممکن است از زیر بازو تا آرنج ادامه داشته باشند. چگونگی ایجاد برش و میزان آن به تخصص جراح شما و شرایط بازو بستگی دارد در نتیجه در انتخاب جراح دقت کنید. پس از ایجاد برش چربی زائد با لیپوساکشن برداشته میشود.  سپس بافت تحتانی حفاظتی سفت میشود و جراح با توسط بخیه داخل بازو ثبات مناسبی را ایجاد می کند. نهایتا پوست بر روی قوام جدید بازو صاف میشود.

 

گام سه:  بستن برش های گام دو و بخیه

پس از جراحی لیفت بازو جراح برش های ایجاد شده را بخیه می زند و نوع بخیه نیز بستگی به نظر جراح دارد پس از آن ماکزیمم ۲ هفته بخیه ها برداشته می شود و بیمار می تواند از شکل جدید بازوان خود لذت ببرد.

بهبودی و نتایج جراحی لیفت بازو

پس جراحی لیفت بازو مراقبت های پس از عمل  و انجام توصیه های جراح خود از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. دکتر شیرزادگان معمولا اطلاعات لازم را در اختیار بیماران قرار می دهد و همواره پس از عمل نیز به بیماران مشاوره می دهد.

پس از جراحی،  روی برش از بانداژ  یا پانسمان استفاده میکنند تا تورم را کم کنند. برای خشک کردن محل جراحی ممکن است از لوله ظریف کوچکی استفاده کنند. جراح دستورالعمل هایی برای مراقبت از محل جراحی، جلسه ویزیت بعدی، و داروهای مورد استفاده به شما می دهد. تقریبا پس از جراحی، قوامی سفت تر مشهود می باشد.