لیزر مو زائد

لیزر مو زائد یا همان برداشتن مو با لیزر تکنیکی غیر تهاجمی می باشد که از نور با تمرکز بالا استفاده میکند تا به فولیکول های مو نفوذ کند و رشد آتی مو را متوقف کند. برداشتن مو با لیزر برای اکثر قسمت های بدن موثر است.

برداشتن مو با لیزر یا لیزر مو زائد تکنیکی غیر تهاجمی می باشد که از نور با تمرکز بالا استفاده میکند تا به فولیکول های مو نفوذ کند. گرمای شدید لیزر به فولیکول های مو ضربه میزند تا رشد آتی انها را متوقف کند. برداشت مو با لیزر برای اکثر قسمت های بدن موثر است.

به این دلیل که برداشت مو با لیزر فقط بر فولیکول های در حال رشد و فعال اثر میگذارد، بنابراین برای کاهش موثر مو ممکن است به چندین درمان لیزری برداشتن مو نیاز باشد. درست است که لیزر بر رشد مو فعالانه اثر میگذارد،  اما برداشتن دائم مو را تضمین نمیکند. ممکن است به درمان دوره ای نیاز باشد.

در جلسه مشاوره درمان برداشتن مو با لیزر، آمادگی بحث کردن موارد زیر را داشته باشید:

  • عمل جراحی قبلی
  • داروهای حال حاضر، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو، و داروهای دیگر
  • شرایط پزشکی، سایقه خانوادگی، حساسیت دارویی، داروهای مورد استفاده

ریسک های برداشتن مو با لیزر

برداشتن مو با لیزر، برداشتن دائم مو را تضمین نمیکند. بعضی موها در مقابل لیزر مقاومت میکنند و بعضی دیگر ممکن است حتی بعد از اتمام دوره درمان رشد کنند- هرچند موی جدید نسبت به قبلی ضعیف تر و روشن تر است.

ضررات برداشتن مو با لیزر شامل موارد زیر میباشد:

  • تورم خفیف حوالی فولیکول مو
  • تغییرات موقت رنگدانه مخصوصا در پوست های تیره تر.
  • کمی قرمزی پوست
  • خارش موقت پوست

افراد با پوست تیره تر باید از پوست خود بیشتر مراقبت کنند. برای پوست های تیره باید از لیزر با شدت کم استفاده کرد که به پوست بیرونی آسیب نزند. اگر پوستی تیره دارید یا پوست خود را برنز کردید لیزر نکنید.

مراحل برداشتن مو با لیزر

ممکن است خود جراح یا فردی زیر نظر جراح لیزر را انجام دهد. برای مورد هدف قرار دادن فولیکول های موی ناخواسته از پرتو های با شدت بالا استفاده میشود. ناراحتی خفیفی به وجود می آید که دوام نخواهد داشت. به این دلیل که مو در چرخه رشد میکند، کاهش مو حداقل سه الی ۴ جلسه درمان نیاز دارد.