دوره بهبودی پس از کاشت مو

احساس شما پس از جراحی به محدوده و پیچیدگی جراحی بستگی دارد. اگر جراح از پانسمان یا بانداژ استفاده کند فردای ان روز میتوانید آنها را بردارید. بخیه ها یک هفته یا ۱۰ روز بعد برداشته میشوند. به این دلیل که فعالیت شدید ،گردش خون سقف سر را افزایش میدهد و ممکن است باعث شود...

احساس شما پس از جراحی به محدوده و پیچیدگی جراحی بستگی دارد. اگر جراح از پانسمان یا بانداژ استفاده کند فردای ان روز میتوانید آنها را بردارید. بخیه ها یک هفته یا ۱۰ روز بعد برداشته میشوند. به این دلیل که فعالیت شدید ،گردش خون سقف سر را افزایش میدهد و ممکن است باعث شود پیوند یا برش خونریزی کند، از ورزش ها و فعالیت سنگین به مدت ۳ هفته دوری کنید. برای طی شدن بهتر روند بهبودی از دستورات جراح خود پیروی کنید.

بازگشت به حالت نرمال بسته به طول، پیچیدگی و نوع جراحی شما دارد. ممکن است پس از چند روز توانایی بازگشت به حالت نرمال و زندگی نرمال را داشته باشید. در برخی بیماران، موهای جدید در ۶ هفته پس از جراحی میریزند. این وضعیت نرمال و زودگذر است. پس از ریزش مو ۵-۶ هفته وقت لازم است تا رشد موها شروع شوند. پس از بهبود برش ها برای داشتن ظاهری طبیعی تر باید به جراح خود مراجعه کنید. این شامل پر کردن خط مو با استفاده از ترکیب مینی گرافت، میکرو گرافت، و یا گرافت شکافی می باشد.

خطرات کاشت مو

کاشت مو در کل جراحی ایمن است البته در صورتی که تحت نظر جراح پلاستیک باتجربه باشد. افراد در واکنششان  وبه این جراحی و نیز توانایی بهبودشان متغیر هستند. ممکن است در هر روند جراحی عفونت رخ دهد. خونریزی فراوان و جوشگاههای وسیع، جوشگاه های “کشیده به پشت” هستند و ممکن است نتیجه عمل کاهش سقف سر باشند.

در کاشت مو، ممکن است بعضی از گرافت ها به اصطلاح نگیرند. برای موهای درون بسته ها افتادن پیش از رشد مجدد در محل جدید نرمال است، ممکن است بسته های مویی بمیرند و جراحی باز هم تکرار شود. بیماران با گرافت های بسته ای بر آمدگی هایی در قسمت جایگزاری مو احساس میکنند. این حیطه ها میتوانند زیر موهای اطراف پوشیده شوند.

در جراحی کاشت مو سعی کنید جراح خود را به درستی انتخاب کنید. این نوع جراحی باید نزد جراح پلاستیک انجام شود تا صدمان جبران ناپذیر به بیمار وارد نشود.

جراح پلاستیک دوره های زیر را باید گذرانده باشد:

  • ۷ سال پزشکی عمومی
  • ۴ سال تخصصی جراحی عمومی
  • ۳ سال فوق تخصصی جراحی پلاستیک
  • همچنین باید عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باشد