جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه که به ماموپلاستی بزرگ کردن معروف است، جایگزین جراحی ایمپلنت سینه است تا حجم سینه را افزایش دهد و تقارن بین سینه ها را بهبود بخشید یا حجم سینه ها را پس از کاهش وزن یا حاملگی بازگرداند.

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یکی از زیر مجموعه های جراحی سینه می باشد که به پروتز سینه نیز معروف است. از نظر کلینیکی به جراحی بزرگ کردن سینه ، ماموپلاستی افزایشی میگویند. این نوع جراحی برای افرادی که سینه های کوچکی دارد بسیار موثر می باشد و تاثیر بسیاری در زیبایی سینه آن ها دارد.

جراحی بزرگ کردن سینه میتواند:

 • سینه شما را پر تر کند.
 • تعادل هیکل شما را بهبود بخشد
 • اعتماد به نفستان را افزایش دهد

همچنین جراحی بزرگ کردن سینه میتواند  پس از جراحی یا مستکتومی (پاره کردن یا برداشتن بخشی از سینه) برای ترمیم سینه به کار رود. که این جراحی درشاخه جراحی ترمیمی سینه قرار دارد. دکتر شیرزادگان، فوق تخصص جراحی زیبایی جراحی بزرگ کردن سینه را به بهترین شکل انجام می دهند شما می توانید برای مشاهده نمونه کار ها از طریق تلگرام اقدام کنید.

کاندبد مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه

 

کاندید مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه

افرادی که می خواهند جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهند نگران این می باشند که آیا شخص مناسبی برای جراحی بزرگ کردن سینه می باشند و آیا این جراحی برای آن ها مناسب است؟ در ادامه می توانید از ویژگی های کاندید مناسب برای جراحی بزرگ کردن سینه آشنا شوید.

جراحی بزرگ کردن سینه  عملی شخصی است و باید خودتان در این باره تصمیم بگیرید. اگر شرایط زیر را داشته باشید نماینده خوبی برای پروتز سینه خواهید بود:

 • سلامت فیزیکی داشته باشید
 • انتظارات منطقی دارید
 • سینه هایتان رشد کافی دارند
 • سینه های بسیار کوچک دارید و این برایتان ناراحت کننده است
 • سینه هایتان فرم و حجم خود را پس از زایمان، لاغر شدن، افزایش سن ازدست داده اند
 • از قسمت بالای سینه خود و اینکه خالی نشان میدهند، ناراضی باشید
 • سینه هایتان متقارن نیستند
 • یکی از سینه هایتان کاملا رشد نکرده است

بیماران بسیاری پیش از تصمیم گیری نهایی، تمایل به مرور عکسهای جراحی بزرگ کردن سینه و یادگیری انتظارات دوره بهبودی دارند. شما می توانید به تماس با تلگرام دکتر شیرزادگان یا مشاهده تصاویر در اینستگرام نمونه کار های جراح بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه را مشاهده کنید.

جراحی بزرگ کردن سینه در افراد جوان

بسیاری از بانوان عزیز که در سنین جوانی به سر می برند به دلیل برخورداری از سایز سینه های کوچک تمایل دارند این نوع جراحی سینه را برای افزایش سایز سینه انجام دهند. بسیاری از این دسته از افراد نگران بارداری ، شیر دهی و مواردی از این قبیل می باشند. قابل ذکر است جراحی بزرگ کردن سینه مشکلی برای بانوان جوان و حاملگی ایجاد نخواهد کرد.

جراحی بزرگ کردن سینه در افراد مسن

افراد مسن به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به جراحی بزرگ کردن سینه داشته باشند. در این گونه از افراد این نوع جراحی با جراحی لیفت سینه انجام می شود تا با افزایش سایز سینه و لیفت سینه افتادگی سینه نیز از بین برود. قبل از جراحی سینه بهتر است از سلامتی خود اطمینان کامل را کسب کنید و در صورتی که دارای بیماری خاصی می باشید. حتما به جراح خود اطلاع دهید.

روش جراحی بزرگ کردن سینه

مراحل  و روش جراحی بزرگ کردن سینه مانند سایر جراحی های زیبایی با بیهوشی و ایجاد برش آغاز می شود و با قرار دادن پروتز در داخل سینه و دوختن برش به پایان می رسد. نگرانی که اکثر بیماران با آن مواجه هستند این است که آیا جای برش و بخیه ها بعد از بزرگ کردن سینه باقی خواهد ماند . جای برش معمولا به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد و معمولا جراح ماهر سعی بر این دارند با کوچکتر برش جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهند.

مراحل عمل جراحی بزرگ کردن سینه عبارت اند از:

 • گام ۱  بی حسی و بیهوشی بیمار

در این نوع جراحی زیبایی مانند دیگر جراحی های زیبایی می توان از بی حسی وریدی و بی هوشی عمومی با توجه به نیاز های بیمار استفاده کرد.

 • گام ۲ ایجاد برش در ناحیه ای از سینه

برای حداقل کردن جای زخم مشهود، برش هایی در ناحیه غیر محسوس ایجاد میشوند. چگونگی ایجاد برش در این نوع جراحی به تخصص و مهارت جراح بسیار بستگی دارد. درنتیجه در انتخاب جراح دقت کنید.

روش جراحی بزرگ کردن سینه
 • گام ۳  قرار دادن پروتز در داخل سینه

پس از ایجاد برش، پروتز سینه درون بسته قرار میگیرد

 •  زیر ماهیچه سینه ای
 • دقیقا پشت بافت سینه، بالای ماهیچه سینه ای

شیوه قرار دادن و جاگذاری پروتز سینه به نوع سینه ، میزان بزرگی، و نوع بدن و توصیه جراحی بستگی دارد.

 • گام ۴  دوختن برش های گام ۲ در جراحی سینه

برش ها با بخیه های لایه ای در بافت سینه و با بخیه، چسب پوست یا چسب جراحی بسته میشوند.

با مرور زمان، خطوط برش ناپدید میشوند و بیمار می تواند از نتیجه جراحی بزرگ کردن سینه رضایت داشته باشد.

انواع پروتز برای جراحی بزرگ کردن سینه

انواع پروتز برای جراحی بزرگ کردن سینه متفاوت می باشد که با توجه به نیاز سنجی جراح از شرایط شما قابل انتخاب است. درادامه با انواع پروتز سینه آشنا می شویم.

 • ایمپلنت سینه سالین

پروتز های سالین سینه پر از اب شور استریل شده است. اگر پوشش پروتز شکافته شود، پروتز سالین می افتد و سالین جذب میشود و به تدریج از بدن بیرون میرود. ایمپلنت سینه سالین فرمی یکسان و  ثابت ایجاد میکند.

 • پروتز های سیلیکونی سینه

یکی از پروتز های که می توان در جراحی بزرگ کردن سینه استفاده کرد پروتز های سیلیکونی سینه می باشد.  در پروتز های سیلیکونی سینه ، ژل سیلیکونی وجود دارد. ژل همچون بافت طبیعی سینه است. اگر پوشش پروتز سوراخ شود، ممکن است ژل در پوشش باقی بماند  یا ممکن است به کیسه ایمپلنت سینه نفوذ کند.اگر پروتز سیلیکونی انتخاب کنید، آنگاه باید جلسات چک اپتان منظم باشد تا مطمئن باشید ایمپلنت درست کار میکند. ام ار ای یا فراصوت میتواند شرایط ایمپلنت سینه را ارزیابی کند. این ایمپلنت برای سنین بالای ۲۲ سال مناسب است.

 

انواع پروتز برای جراحی بزرگ کردن سینه
 • پروتز های چسبی سینه

به پروتز های ثابت که در جراحی بزرگ کردن سینه استفاده می شود. ایمپلنت های چسبی سینه میگویند، زیرا حتی وقتی پوسته ایمپلنت پاره میشود، فرم خود را حفظ میکنند. دوام ژل سیلیکون درون ایمپلنت ضخیم تر از ایمپلنت ژل سیلیکونی قدیمی است. این ایمپلنت ها همچنین نسبت به نوع قدیمی سخت تر هستند.

ایمپلنت های چسبی سینه بیش تر از انکه گرد باشند شکل دار هستند. در پایین طرح دار و رو به بالا مخروطی هستند. اگر ایمپلنت طرح دار بچرخد، ممکن است ظاهر سینه، غیر طبیعی باشد.

 • پروتز گرد سینه

پروتز گرد، سینه را پر حجم تر نشان میدهد. مزیت پروتز گرد سینه به این شکل است که، حتی اگر بچرخند مشکلی پیش نمی اید.

 • ایمپلنت صاف سینه

ایمپلنت صاف سینه بسیار نرم هستند. این ایمپلنت ها میتواند با بسته ایمپلنت سینه حرکت کنند.

 • پروتز بافتی سینه

پروتز بافتی سینه، بافت جوشگاه را برای چسبیدن به ایمپلنت توسعه میدهند، و در داخل سینه  کمتر دورانی حرکت میکنند.

در انتخاب نوع پروتز سینه دقت کنید و آگاهی لازم را قبل از جراحی بزرگ کردن سینه کسب کنید. سعی کنید در مورد نوع پروتز خود و شرایط قبل و عمل خود آگاهی لازم را از جراح خود دربافت کنید تا پس از عمل مشکلاتی نداشته باشید. دکتر شیرزادگان یکی از بهترین جراحان سینه می باشند و در تلاش اند جراحی بزرگ کردن سینه را به شکلی انجام دهند تا اثری از جای جوشگاه و یا همان جای برش بعد از بزرگ کردن سینه باقی نماند.